céline has logged 67 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Divines

Divines

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Belle

Belle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
RED 2

RED 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
RED

RED

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lore

Lore

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Two

Two

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Double Patty

Double Patty

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Toute une nuit

Toute une nuit

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Read the review Edit this entry  
07
Maniac

Maniac

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry