• Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Procession

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Cyrano

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Protégé

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★½

  • Bergman Island

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★