• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • He's All That

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Binge

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Capone

    ★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★