Sort by

Colin Williams has logged 109 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman

Batman

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Binge

The Binge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
50/50

50/50

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Johnny Kapahala: Back on Board

Johnny Kapahala: Back on Board

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry