RSS feed for cris

cris has logged 21 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gia

Gia

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★½
Edit this entry  
07
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Season of Love

Season of Love

2019
×
★★
Edit this entry