Sort by

caio has logged 244 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Edit this entry  
16
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Edit this entry  
16
Down Low

Down Low

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I See You

I See You

2019
×
★★
Edit this entry  
08
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
1408

1408

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nuovo Olimpo

Nuovo Olimpo

2023
×
★★
Edit this entry  
28
Pain Hustlers

Pain Hustlers

2023
×
★★
Edit this entry  
26
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Closer

Closer

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Flashback

Flashback

2023
×
★½
Edit this entry  
20
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Passages

Passages

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★½
Edit this entry  
17
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
½
Edit this entry  
16
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ballerina

Ballerina

2023
×
★★½
Edit this entry  
15
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★
Edit this entry  
15
Poison

Poison

2023
×
★★½
Edit this entry  
14
The Swan

The Swan

2023
×
★★
Edit this entry  
14
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★
Edit this entry  
07
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★
Edit this entry  
07
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★½
Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Help

The Help

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★
Edit this entry  
30
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Edit this entry