Sort by
  • Nope

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • SCP: Overlord

    ★★★

  • Yuru Yuri,

    ★★★★

  • SCP: Dollhouse

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • SCP: Site 22

  • Resident Evil: Vendetta

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★★★

  • Parasyte -the maxim-

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★★

  • Riddick

    ★★★

  • Oblivion

  • Resident Evil: Retribution

    ★★★★★

  • The Pervert's Guide to Ideology

    ★★★★

  • Resident Evil: Damnation

    ★★★½

  • Prometheus

  • Skyline

  • Resident Evil: Afterlife

    ★★★★

  • The Crazies

  • Shutter Island

    ★★½

  • Gamer

  • Inglourious Basterds

  • Resident Evil: Degeneration

    ★★★

  • Aliens vs Predator: Requiem

  • Dangerous Days: Making 'Blade Runner'

    ★★★★

  • American Gangster

    ★★★★★

  • Resident Evil: Extinction

    ★★★★

  • Lucky Star

    ★★★★★

  • Shooter

  • Hot Fuzz

  • Letters from Iwo Jima

    ★★★★★

  • The Departed

  • Crank

    ★★★★★

  • The Descent

    ★★★★

  • Mirrored Mind

    ★★★★★

  • Resident Evil: Apocalypse

    ★★½

  • AVP: Alien vs. Predator

    ★★★★

  • The Chronicles of Riddick

    ★★★★★

  • The Haunted Mansion

  • The Matrix Revolutions

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Underworld

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★★

  • 28 Days Later

  • Scooby-Doo

  • Dog Soldiers

    ★★★★

  • Resident Evil

    ★★★★

  • Ghosts of Mars

    ★★★½

  • Jurassic Park III

    ★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Pitch Black

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Deep Blue Sea

    ★★★½

  • eXistenZ

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Blade

    ★★★★

  • Serial Experiments Lain

    ★★★★★

  • Godzilla

  • Cowboy Bebop

  • Dark City

  • Scream 2

    ★★★½

  • Alien Resurrection

  • Event Horizon

    ★★★★

  • The Lost World: Jurassic Park

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★