Sort by
  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Pixie

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★½

  • Circus of Books

    ★★★★

  • Animals

    ★★★★

  • Selah and the Spades

    ★★★½

  • Judy & Punch

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Robin Hood

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Maturing Youth

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • A Million Little Pieces

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

  • King of Thieves

    ★★

  • The Nun

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • Destroyer

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Capernaum

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Rampage

    ★★★½

  • Batman Ninja

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising