Sort by

Tom has logged 59 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Edit this entry  
30
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
City Lights

City Lights

1931
×
★★★½
Edit this entry  
23
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
His New Job

His New Job

1915
×
★★½
Edit this entry  
23
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sand Castle

Sand Castle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★½
Edit this entry  
17
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
Edit this entry  
17
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★
Edit this entry  
17
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★½
Edit this entry  
17
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Edit this entry  
16
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Edit this entry  
16
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Edit this entry  
16
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★½
Edit this entry  
15
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Edit this entry  
15
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Edit this entry  
15
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Edit this entry  
15
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Edit this entry  
15
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Edit this entry  
13
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Table 19

Table 19

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry