• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ½

  • F9

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Paradise Hills

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Greta

    ★★★½

  • The Predator

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Meg

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Truth or Dare

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★