Sort by
  • The Barn Part II

  • Pumpkin Boy

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • In the Big Yard Inside the Teeny-Weeny Pocket

  • Thrust!

  • Nope

    ★★★★

  • Sucker

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Trunk

  • Love You, Mama

  • Moon Garden

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Kerplunky!

  • The Northman

    ★★★★½

  • Love at First Bite

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Resurrection

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Teratoma

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Fame Fatale

  • Midnight Screams

  • Super Z

  • I, Adonis

  • The Harder They Fall

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • BALL LIGHTNING

  • Self-Actualization of the Werewolf Woman

  • Life of Crime: 1984-2020

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Itch

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Brain Death

  • America: The Motion Picture

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Save Ralph

  • Victim No. 6

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • 537 Votes

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½