Sort by

gavin has logged 15 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Edit this entry  
13
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
House

House

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★½
Edit this entry