Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Edit this entry  
20
Dream Work

Dream Work

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★
Edit this entry  
04
I Want Him Dead

I Want Him Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
Edit this entry  
15
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★
Edit this entry  
13
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
25
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crossfire Trail

Crossfire Trail

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Rojo

Rojo

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
★★★★
Edit this entry