Sort by

Simon has logged 545 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Best of Stand-up 2020

Best of Stand-up 2020

2020
×
Edit this entry  
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Roost

The Roost

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Victim

The Victim

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ninja's Force

Ninja's Force

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Iron Angels II

Iron Angels II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Silence of the Hams

The Silence of the Hams

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Roads to Pearla

All Roads to Pearla

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Legacy of Lies

Legacy of Lies

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Cyberpunk 2077: Phoenix Program

Cyberpunk 2077: Phoenix Program

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Sky Sharks

Sky Sharks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stalingrad

Stalingrad

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
City Cops

City Cops

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scanners III: The Takeover

Scanners III: The Takeover

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scanners II: The New Order

Scanners II: The New Order

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wave

The Wave

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Edge

The Edge

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Commando 3

Commando 3

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Project A: Part II

Project A: Part II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Convent

The Convent

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Collection

The Collection

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Stone Age Warriors

Stone Age Warriors

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lake Nowhere

Lake Nowhere

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
1BR

1BR

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gore Gore Girls

The Gore Gore Girls

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry