Sort by

Jodie has logged 17 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Armageddon Gospels

Armageddon Gospels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Alice

Alice

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Indigenous

Indigenous

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Night of the Eagle

Night of the Eagle

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crone Wood

Crone Wood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frankenstein Created Woman

Frankenstein Created Woman

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Color Out of Space

The Color Out of Space

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kuntilanak

Kuntilanak

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry