• Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Raid

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • The Prestige

    ★★★★

  • Memento

    ★★★★½

  • Following

    ★★★★