Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Following

Following

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry