Sort by

czamye has logged 21 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight

Midnight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry