Sort by

Czechflash has logged 386 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Doctor

The Doctor

1991
×
★★★
Edit this entry  
04
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Children of a Lesser God

Children of a Lesser God

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
Inside Moves

Inside Moves

1980
×
★★★
Edit this entry  
01
Wings of Hope

Wings of Hope

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★½
Edit this entry  
28
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★½
Edit this entry  
27
The Blue Knight

The Blue Knight

1973
×
★★½
Edit this entry  
26
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
We Made a Beautiful Bouquet

We Made a Beautiful Bouquet

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Innocence

Innocence

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Needle Park Baby

Needle Park Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Falling

Falling

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Forgotten Battle

The Forgotten Battle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The East

The East

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Felicità

Felicità

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Simmer

Simmer

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nowhere Special

Nowhere Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Minamata

Minamata

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Slalom

Slalom

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★★
Edit this entry  
12
Clockwise

Clockwise

1986
×
★★★
Edit this entry  
12
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
True Mothers

True Mothers

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Rollercoaster

Rollercoaster

1977
×
★★★
Edit this entry  
10
Games People Play

Games People Play

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Paper Spiders

Paper Spiders

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Born a Champion

Born a Champion

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★½
Edit this entry