• Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • KKN di Desa Penari

    ★★½

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Makmum 2

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Squid Game

  • Yuni

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Fallout

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Creating The Queen's Gambit

  • Bobo the Monkey

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Little Fish

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • Host

  • Summerland

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Older Normal People

  • Normal People Confessions

  • The World to Come

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

  • Emma.

    ★★★½