Sort by

celia has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Macabre

Macabre

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
April Story

April Story

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry