• Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Ride or Die

    ★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Over the Moon

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • American Murder: The Family Next Door

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • A Secret Love

  • Normal People

  • Tigertail

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Present

  • Horse Girl

    ★★★

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Let It Snow

  • Frozen II

    ★★★

  • The Queen of Black Magic

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Susi Susanti - Love All

    ★★★½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Impetigore

    ★★★½

  • Glorious Days

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★