Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bama Rush

  • Mafia Mamma

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

  • The Black Phone

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Soul

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • The Lie

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ocean's Eight

    ★★

  • A Quiet Place

  • The 5th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★½

  • Coco

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★