Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minions

Minions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barbie

Barbie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Microchip That Ruined Halloween

The Microchip That Ruined Halloween

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lie

The Lie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Humboldt County

Humboldt County

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Six Feet Under: In Memoriam

Six Feet Under: In Memoriam

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Lieutenant: Port of Call – New Orleans

Bad Lieutenant: Port of Call – New Orleans

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry