• Not Okay

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Me Sinto Bem com Você

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★★½

  • Rose Island

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Sweat

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Ava

    ★★★½

  • The Occupant

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Countdown

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Above Suspicion

    ★★½

  • Midsommar

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • An Easy Girl

    ★★★

  • The Lighthouse

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • The Silence

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★

  • Bird Box

  • Then Came You

    ★★★

  • In Fabric

    ★★

  • Vox Lux

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Cleaning Lady

    ★★★

  • Down a Dark Hall

    ★★★

  • Billionaire Boys Club

    ★★½

  • Cam

    ★★★

  • Calibre

    ★★

  • Incredibles 2

  • Shéhérazade

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ½