RSS feed for Luciano
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Edge

The Edge

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Haunter

Haunter

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
High-Rise

High-Rise

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
11:14

11:14

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
This Is the End

This Is the End

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Postman Pat: The Movie

Postman Pat: The Movie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Replicas

Replicas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry