Sort by

Danny has logged 13 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Elle

Elle

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
08
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry