Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
The Lucky One

The Lucky One

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lassie

Lassie

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Experiment

The Experiment

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Me Too

Me Too

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★½
Edit this entry