Sort by

Jose has logged 38 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
18
8 Heads in a Duffel Bag

8 Heads in a Duffel Bag

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stan Helsing

Stan Helsing

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Get Low

Get Low

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Moonwalkers

Moonwalkers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Edit this entry