Sort by

Jose has logged 526 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
RV

RV

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★½
Edit this entry  
26
Mr. St. Nick

Mr. St. Nick

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★½
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ant Head

Ant Head

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Always

Always

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Grand-Daddy Day Care

Grand-Daddy Day Care

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Money Plane

Money Plane

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Ed and His Dead Mother

Ed and His Dead Mother

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry