• Hustle

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Black Crab

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Phoenix Rising

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Fistful of Vengeance

    ★★★

  • Alcarràs

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Wasteland

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Encanto

    ★★★

  • Veneciafrenia

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Outlaws

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Grandmother

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • Zeros and Ones

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★