Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★½
Edit this entry  
11
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Farha

Farha

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Predator

Predator

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
Softie

Softie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vortex

Vortex

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Contempt

Contempt

1963
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Myanmar Diaries

Myanmar Diaries

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bears' Famous Invasion of Sicily

The Bears' Famous Invasion of Sicily

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Forbidden Orange

A Forbidden Orange

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Edit this entry  
14
We Own This City

We Own This City

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
The Princess

The Princess

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★½
Edit this entry  
26
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Marked for Death

Marked for Death

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Veneciafrenia

Veneciafrenia

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
08
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★★
Edit this entry