Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Indigo

Indigo

2023
×
★★
Edit this entry  
01
Exhuma

Exhuma

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mea Culpa

Mea Culpa

2024
×
★★½
Edit this entry  
24
Susuk

Susuk

2023
×
★★
Edit this entry  
24
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Melodate

Melodate

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Komedi Kacau

Komedi Kacau

2024
×
★★★
Edit this entry  
24
Dunia Tanpa Suara

Dunia Tanpa Suara

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pemandi Jenazah

Pemandi Jenazah

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
A Killer Paradox

A Killer Paradox

2024
×
★★★½
Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Shop for Killers

A Shop for Killers

2024
×
★★★★
Edit this entry  
15
Upgraded

Upgraded

2024
×
★★★
Edit this entry  
13
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Empty Chair: Final Exam

The Empty Chair: Final Exam

2023
×
Edit this entry  
01
Agak Laen

Agak Laen

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kereta Berdarah

Kereta Berdarah

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Griselda

Griselda

2024
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Anchor

The Anchor

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Aces

The Aces

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Unsolved: The Murders of Tupac and The Notorious B.I.G.

Unsolved: The Murders of Tupac and The Notorious B.I.G.

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Before, Now & Then

Before, Now & Then

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
When They See Us

When They See Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Cinta Dalam Kardus

Cinta Dalam Kardus

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Night Has Come

Night Has Come

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Birth/Rebirth

Birth/Rebirth

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bequeathed

The Bequeathed

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death's Game

Death's Game

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Primbon

Primbon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Abandoned

The Abandoned

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Family

A Family

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Role Play

Role Play

2024
×
★★
Edit this entry  
13
BEEF

BEEF

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
Lift

Lift

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bed Rest

Bed Rest

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Fool Me Once

Fool Me Once

2024
×
★★½
Edit this entry  
12
Warning: Do Not Play

Warning: Do Not Play

2019
×
★★
Edit this entry  
12
House of the Disappeared

House of the Disappeared

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bridge Curse

The Bridge Curse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Love

Crazy Love

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Single in Seoul

Single in Seoul

2023
×
★★★
Edit this entry