Sort by

Daavvv has logged 123 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Distorted

Distorted

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Before Night Falls

Before Night Falls

2022
×
★½
Edit this entry  
20
Tale of the Nine Tailed

Tale of the Nine Tailed

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Violet & Daisy

Violet & Daisy

2011
×
★★
Edit this entry  
09
Satan's Slave

Satan's Slave

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghost Writer

Ghost Writer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Writer 2

Ghost Writer 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Letter from Death

Letter from Death

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Womb

The Womb

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
High Society

High Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Recalled

Recalled

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Hanna

Hanna

2011
×
★★½
Edit this entry  
06
Master's Sun

Master's Sun

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shut In

Shut In

2022
×
Edit this entry  
21
Makmum 2

Makmum 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mingle All the Way

Mingle All the Way

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Crazy About Her

Crazy About Her

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Stealing Raden Saleh

Stealing Raden Saleh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
HIT: The First Case

HIT: The First Case

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Me Time

Me Time

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Seoul Vibe

Seoul Vibe

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
LOL

LOL

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Sylvia

Sylvia

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cellar

The Cellar

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Within

Within

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
The Hours

The Hours

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Story of Dinda: Second Chance of Happiness

Story of Dinda: Second Chance of Happiness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Story of Kale: When Someone's in Love

Story of Kale: When Someone's in Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry