Sort by
  • Back to the Future

    ★★★★½

  • The Prince of Egypt

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Goodbye, Dragon Inn

    ★★★★½

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★½

  • Contagion

    ★★★★★

  • My First Summer

    ½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Life of Brian

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Frances Ha

    ★★★★½