• Bad Trip

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Sonic the Hedgehog

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Alita: Battle Angel

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Glass

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Thunder Road

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Ritual

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • What Happened to Monday

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: San Junipero

  • Split

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Founder

  • Hacksaw Ridge

  • Arrival

    ★★★★