RSS feed for dadafi
  • France Against the Robots

  • One in a Thousand

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Caterina

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • Hustlers

    ½

  • Ema

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

    ½

  • Marriage Story

    ½

  • Danses Macabres, Skeletons, and Other Fantasies

    ★★★★★

  • Crawl

    ½

  • Midsommar

    ½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Too Old to Die Young

  • Domino

  • The Traitor

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ½

  • Children of the Sea

  • The Whistlers

  • Chernobyl

  • Bliss

  • Us

    ½

  • Pain and Glory

  • Long Shot

  • Triple Frontier

  • Registro de lluvias

  • Shakti

  • Roma Morte

    ★★★★

  • Men of Hard Skin

    ★★★★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

  • The Mule

  • Aquaman

  • The Portuguese Woman

    ★★★★

  • Acedia

  • Quién te cantará

  • Stan & Ollie

    ½

  • The Redneck Against the Devil

    ★★★½

  • High Life

    ½

  • Halloween

  • Lady J

    ★★

  • The Predator

    ½

  • Vox Lux

  • Monrovia, Indiana

  • Dragged Across Concrete

    ½

  • A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

    ★★★

  • A Star Is Born

  • They'll Love Me When I'm Dead

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • First Man

  • Sedução da Carne

  • Veslemøy's Song

  • A Family Submerged

    ½

  • Sophia Antipolis

  • Paul Sanchez is Back!

    ★★★★

  • Carwash

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Been Busy

    ★★★½

  • In My Room

  • Under the Silver Lake

    ½

  • The Image Book

  • El Angel

  • Cassandro, the Exotico!

    ★★½