Sort by
  • American Nightmare

    ★★★½

  • Mean Girls

    ★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Cigarette Girl

    ★★★★

  • Wingwomen

    ★★★½

  • The Devil on Trial

    ★★

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★½

  • Sister Death

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Reptile

    ★½

  • The Killer

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Your Place or Mine

    ★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Eileen

    ★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Fair Play

    ★★

  • Missing

    ★★★½

  • Kaleidoscope

    ★★★½

  • Babylon

    ★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • The Perfumier

    ½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★½

  • Purple Hearts

    ½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★½

  • Joyland

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Our Father

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★½

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

    ★★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★½

  • Don't Look Up

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★