• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Shark Beach With Chris Hemsworth

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Voyagers

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Moxie

    ★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Puparia

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • After We Collided

  • Greenland

    ★★

  • Peninsula

  • The Old Guard

  • Ghosts of War

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • If Anything Happens I Love You

  • The Lovebirds

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • The Half of It

    ★★

  • Extraction

  • Sputnik

    ★★★

  • Waiting

  • A Modern Farewell

  • Coffee & Kareem

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Spenser Confidential

  • The Invisible Man

    ½

  • Onward

    ★★★½

  • 365 Days

  • Night on Earth: Shot in the Dark

  • Night on Earth

    ★★★★

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★