celeste has logged 26 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brightburn

Brightburn

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Chicago

Chicago

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dancing with the Birds

Dancing with the Birds

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry