Sort by

dadgumblah has logged 23 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heaven Is for Real

Heaven Is for Real

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yours, Mine and Ours

Yours, Mine and Ours

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Monkees: Live Summer Tour

The Monkees: Live Summer Tour

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Fish

How to Fish

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cocoon

Cocoon

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Three Faces of Eve

The Three Faces of Eve

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sharktopus

Sharktopus

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Christmas with The Martins and The Sinatras

Christmas with The Martins and The Sinatras

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark

The Dark

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry