RSS feed for Angus

Angus has rated 99 films ★★★½ .

  • Ghost Dog: The Way of the Samurai

    ★★★½

  • The World Is Not Enough

    ★★★½

  • Pokémon: The Movie 2000

    ★★★½

  • End of Days

    ★★★½

  • The Man in the Iron Mask

    ★★★½

  • Babe: Pig in the City

    ★★★½

  • Starship Troopers

    ★★★½

  • Superbad

    ★★★½

  • The Others

    ★★★½

  • Possum

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Lost Boys

    ★★★½

  • The Abominable Dr. Phibes

    ★★★½

  • Lolita

    ★★★½

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★½

  • Clash of the Titans

    ★★★½

  • Jackie Brown

    ★★★½