RSS feed for Angus

Angus has rated 149 films ★★★★½ .

  • North by Northwest

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Casino Royale

    ★★★★½

  • The Prestige

    ★★★★½

  • The Princess and the Frog

    ★★★★½

  • Lethal Weapon

    ★★★★½

  • Great Expectations

    ★★★★½

  • The Green Mile

    ★★★★½

  • The Game

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

    ★★★★½

  • Hercules

    ★★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★½

  • Predator

    ★★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★½