RSS feed for Angus

Angus has rated 142 films ★★★★★ .

  • 8:46

    ★★★★★

  • Cowboy Bebop

    ★★★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Bean

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • The Wrong Trousers

    ★★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Melancholia

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★