• Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Lego Batman Movie

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Bridget Jones's Baby

  • Arrival

    ★★★★★

  • Pete's Dragon

  • Blair Witch

    ★★★½

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

  • Finding Dory

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Pan

  • The Martian

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

  • Chappie

  • Jupiter Ascending

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • A Most Violent Year

  • Interstellar

    ★★★

  • Big Hero 6

  • The Imitation Game

  • Guardians of the Galaxy

  • Feast

  • Edge of Tomorrow

  • How to Train Your Dragon 2

  • X-Men: Days of Future Past

  • Godzilla

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Love Is Strange

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Tale of the Princess Kaguya

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Ender's Game

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • Her

  • August: Osage County

  • Gravity

  • About Time

  • Snowpiercer

  • The Wind Rises

  • Pacific Rim

  • The World's End

  • The Heat

    ★★★★★

  • Despicable Me 2

  • Man of Steel

    ★★

  • After Earth

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

  • Star Trek Into Darkness

  • Iron Man 3