san has logged 41 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
★★
Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
One Breath Around The World

One Breath Around The World

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hitch

Hitch

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★½
Edit this entry  
18
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Snow Globe: A Breaking Bad Short

Snow Globe: A Breaking Bad Short

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Loop

Loop

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry