san has logged 28 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Testament of Dr. Mabuse

The Testament of Dr. Mabuse

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Escape Fire: The Fight to Rescue American Healthcare

Escape Fire: The Fight to Rescue American Healthcare

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tom and Jerry Cartoon Kit

The Tom and Jerry Cartoon Kit

1962
×
★★★
Edit this entry  
24
Carmen Get It!

Carmen Get It!

1962
×
★★★
Edit this entry  
21
Calypso Cat

Calypso Cat

1962
×
★★
Edit this entry  
21
The Bowling Alley-Cat

The Bowling Alley-Cat

1942
×
★★★
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bodyguard

The Bodyguard

1944
×
★★★½
Edit this entry  
20
Barbecue Brawl

Barbecue Brawl

1956
×
★★★
Edit this entry  
20
Bad Luck Blackie

Bad Luck Blackie

1949
×
★★★½
Edit this entry  
19
Baby Puss

Baby Puss

1943
×
★★★
Edit this entry  
19
Baby Butch

Baby Butch

1954
×
★★★
Edit this entry  
19
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry