Sort by

san has logged 42 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Better Days

Better Days

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
White Eye

White Eye

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Colette

Colette

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry