• Luca

    ★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • All That We Destroy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Dumbo

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Hug

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Tag

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Despicable Me 3

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • Rings

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Hairspray Live!

    ★★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

  • Moana

    ★★★★

  • Love is Like Drugs

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Trolls

    ★★★

  • Nerve

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Piper

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Hush

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Tickled

    ★★★★

  • Tallulah

    ★★★½

  • How to Be Single

    ★★★½

  • Sisters

    ★★★

  • Making a Murderer

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Joy

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • The Peanuts Movie

  • Invisible Sister

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Aloha

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Home

    ★★★½

  • Trainwreck

    ★★★

  • Bad Hair Day

  • Frozen Fever

    ★★★★

  • The Resurrection of Jake The Snake

    ★★★★½

  • World of Tomorrow

  • Annie

    ★★★½

  • Elf: Buddy's Musical Christmas

  • Toy Story That Time Forgot

    ★★★

  • American Sniper

    ★★★½