Trevor has logged 49 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Piper

Piper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Home

Home

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game of Death

Game of Death

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sin City

Sin City

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Room 237

Room 237

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Unknown Marx Brothers

The Unknown Marx Brothers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aloha

Aloha

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry